Ocenění 2021

Ocenění 2021

Seznam oceněných prací 39. ročníku Hefaistonu.

ČLENOVÉ POROTY/ MEMBERS OF JURY
předseda/ chairman
Karel Bureš

širší porota/ pre-selection jury
Ing. Hana Žaludová
Arch. Edita Vlčková

užší porota/ final jury
Mgr. Michal Stříbrný
Mgr. Jan Virt
Bc. Jan Lauro
Milan Michna
PhDr. Jan Mohr

MIMOŘÁDNÁ CENA za Kovářské fórum

Anton Vadovič, Jan Hájek, Jan Hájek ml., Jan Šerák, Petr Soudek
za dílo Pítko, vykované na 33. ročníku Kovářského fóra 2021
for the work Drinking fountain made on 33rd Blacksmith´s Forum 2021

 

MIMOŘÁDNÁ CENA za Kovářské fórum

David Hugo Habermann, Josef Habermann, Matyáš Habermann, Lukáš Zadražil, Vojtěch Trnka
za dílo Jiskření, vykované na 32. ročníku Kovářského fóra 2020
for the work Sparking  made on 32nd Blacksmith´s Forum 2020

VYSTAVENÉ EXPONÁTY/ PRESENTED EXHIBITS

KLASICKÉ KOVÁŘSKÉ PRÁCE/ CLASSIC BLACKSMITH WORKS

1. cena / 1st prize

Karel Ondráček, Karel Ondráček jr.
za vystavené práce/ for the exhibited works

                    

2. cena/ 2nd prize

Michal Podhradský, Jan Podhradský
za dílo Mříž do kaple/ for the work Grid for the chapel

3. cena/ 3rd prize    

Václav Noha, Dan Zbránek
za dílo Kovaná branka/ for the work Forged grid

KATEGORIE VOLNÁ TVORBA A KOMORNÍ PLASTIKA/ FREE AND CHAMBER SCULPTURES

1.cena/ 1st prize

Michal Ptáček
za soubor vystavených prací/ for the exhibited works

               

2. cena/ 2nd prize   

Kujná huť Blata
za dílo Šiška/ for the work Cone

 

2. cena/ 2nd prize   

Adam Piechowiak
za soubor vystavených prací/ for the exhibited works 

 

3. cena/ 3rd prize

Jiří Jurda ml.
za dílo Lezec/ for the work Climber

 

čestné uznání/ certificate of merit

Josef Musil
za vystavené práce/ for the exhibited works

 

ŠPERKY/ JEWELLERY

1. cena/ 1st prize              

Lubomír Kočí, Jana Kočová
za kolekci šperků/ for the set of the jewellery

 

2. cena/ 2nd prize   

Jakub Mahdal
za vystavené šperky/ for the set of the jewellery

 

3. cena/ 3rd prize              

Lucia Svobodová
za dílo Ve jménu peří/ for the work In the name of feathers

DAMASCÉNSKÉ PRÁCE/ DAMASCUS FORGING

 1. cena/ 1st prize                        

Jiří Čurda
za vystavené práce/ for the exhibited works 

 

2. cena/ 2nd prize             

Pavel Ševeček
za Damaškové nože/ for Damascene knives

 

3. cena/ 3rd prize

Miroslav Pouzar
za dílo Tajnosti/ for the work Secrets 

ZVLÁŠTNÍ KATEGORIE/ SPECIAL CATEGORY

Mimořádná cena/ Special prize

Aleš Karban
za vystavené práce/ for the exhibited works 

STUDENTSKÉ A UČŇOVSKÉ PRÁCE/ THE WORKS BY STUDENTS AND APPRENTICES

KLASICKÉ KOVÁŘSKÉ PRÁCE/ CLASSIC BLACKSMITH WORKS

1. cena/ 1st prize              

Ludvík Ferenczi, Střední škola řemeslná Jaroměř
za dílo Renesanční luneta/ for the work Renaissance lunette

 

2. cena/ 2nd prize             

Filip Hrubý, Jiří Kyselák, Střední škola řemeslná Jaroměř
za dílo Mříž/ for the Grid

 

2. cena/ 2nd prize             

Ondřej Svoboda, SOŠ uměleckořemeslná Praha 9
za dílo Renesanční truhla/ for the Renaissance chest

 

3. cena/ 3rd prize              

Tomáš Čepl, Akademie, VOŠ, Gymnázium a SOŠU Světlá nad Sázavou
za dílo Probíjená mříž/ for the work Perforated grid

 

3. cena/ 3rd prize              

Aleš Brůžek, SVŠUAŘ Praha
za dílo Krbový stojan se zásobníkem na dřevo/ for the work Fireplace stand with wood tray

 

čestné uznání/ certificate of merit

Sebastian Hudler, SOŠ uměleckořemeslná Praha 9
za dílo Rybověšák/ for the work Hanger Fish 

VOLNÁ TVORBA A KOMORNÍ PLASTIKA/ FREE ART AND CHAMBER SCULPTURES

1. cena/ 1st prize              

Richard Rulf, Akademie, VOŠ, Gymnázium a SOŠU Světlá nad Sázavou
za dílo Volavka/ for the work Heron

 

2. cena/ 2nd prize

Miloš Stárek, Střední škola řemeslná Jaroměř
za dílo Vetřelec/ for the work Alien

DEMONSTROVANÉ PRÁCE/ DEMONSTRATED WORKS

1. cena/ 1st prize

Ivo Stawaritsch, Milan Stawaritsch
za dílo Mísa na ovoce/ for the work The Fruit Bowl

2. cena/ 2nd prize

Michal Ptáček, Petr Gajdušek
za dílo Kříž/ for the work The Cross 

2. cena/ 2nd prize

Anton Vadovič, Leigh Morresi
za dílo Bez cukru/ for the work Sugar free 

3. cena/ 3rd prize

Jiří Hausner, Jiří Němec
a dílo Vlnění/ for the work The Undulation 

3. cena/ 3rd prize

Richard Rulf, Jaroslav Rulf
za dílo Odlož, co můžeš/ for the work Put what You can

Ceny budou autorům rozeslány prostřednictvím pošty.