Jak se k nám dostanete?

Autem: Motorovými vozidly se dá dojet až těsně pod hrad Helfštýn. Během Hefaistonu slouží k parkování louky a sad pod hradem.
Fungují v režimu placeného parkoviště, které spravuje OÚ Týn nad Bečvou. Správa hradu nemá žádný vliv na výši parkovného. 
Trasu můžete snadno naplánovat třeba zde.

Vlakem: Nejbližší vlakovou stanicí je Lipník nad Bečvou. Od vlaku můžete využít připravenou kyvadlovou dopravu až k hradu,
nebo se na Helfštýn vydat pěšky.

Autobusem: Mezi Lipníkem nad Bečvou a Týnem nad Bečvou jezdí autobusová doprava. Víkendový režim (navíc o prázdninách)
je však značně omezený.

Autobusem až k hradu (kyvadlová doprava): Během víkendu je zajištěna kyvadlová autobusová doprava z Lipníka n. B. (zastávka Vlakové nádraží) na hrad Helfštýn a zpět. Autobus jezdí bez přerušení cca každých 60 minut. Cena jízdenky je 20 Kč. Jízdenka platí na jednu jízdu.

Pěšky: Výchozím bodem je Lipník nad Bečvou vlakové či autobusové nádraží. Trasa vede po červené turistické značce cca 5 km. 
Popis trasy: Z vlakového nádraží se vydáte po červené turistické značce (po ulici Nádražní, Svat. Čecha, kolem autobusového stanoviště přes přechod pro chodce vlevo, ulicí Komenského sady, kopírujete hradby, za kruhovým objezdem přejdete přes přechod pro chodce do ulice Smetanovy) a dojdete až k mostu přes řeku Bečvu. Za mostem odbočíte vlevo a pokračujete po červené turistické značce kolem přírodní rezervace Škrabalka (kde se napojíte i na Cyklostezku Bečva) až do Týna n. B. Dojdete na náves B. Smetany
k rozcestníku. Odtud pokračujete po červené značce ulicí Novosady pod les, kde máte na výběr. Buď vystoupáte po červené značce lesem k hradu, nebo půjdete po asfaltové cestě kolem parkoviště pod hrad, kde se obě cesty sejdou.