AYLj-ogKMmiDJrscFy_P.jpg

Výsledky 2022

Seznam oceněných prací 40. ročníku Hefaistonu.

ČLENOVÉ POROTY/ MEMBERS OF JURY

předseda/ chairman
Karel Bureš

širší porota/ pre-selection jury
Ing. Hana Žaludová
Ondřej Géla

užší porota/ final jury
Mgr. Michal Stříbrný
Mgr. Jan Virt
Bc. Jan Lauro
Milan Michna
PhDr. Jan Mohr
Jos De Graaf

MIMOŘÁDNÁ CENA za Kovářské fórum

Radomír Bárta, Ondřej Géla, Philip Vervoort, Patrick Pelgroms, Julian Suitor
Za dílo Tři životy

MIMOŘÁDNÁ CENA

pro zástupce ZUŠ Mšeno za propagaci kovářského řemesla u dětí základních škol

 

VYSTAVENÉ EXPONÁTY/ PRESENTED EXHIBITS

KLASICKÉ KOVÁŘSKÉ PRÁCE/ CLASSIC BLACKSMITH WORKS

1. cena / 1st prize

Josef Tulis, Ivo Peňáz, Jan Špinar
za dílo Mřížové dveře/Grid door

2. cena/2nd prize

Jakub Mahdal
za dílo Mísa/Bowl

 

KATEGORIE VOLNÁ TVORBA A KOMORNÍ PLASTIKA/ FREE AND CHAMBER SCULPTURES

1. cena / 1st prize

Josef Tulis
za dílo Monstrance/Monstrance

2. cena/2nd prize 

Andrej Michalík
za soubor vystavených prací

3. cena/3rd prize

Karel Ondráček ml., Karel Ondráček st.
Za dílo CML (Centrální mozek lidstva)/Central brain of humankind

 

ŠPERKY/ JEWELLERY

1. cena / 1st prize

Lubomír Kočí, Jana Kočová
za dílo Dračí fantazie/Dragon fantasy

2. cena/2nd prize

Jakub Mahdal
za Šperky/Jewellery

3. cena/3rd prize

Lucia Svobodová
za dílo Second skin/Second skin

 

ZBRANĚ/ WEAPONS

1. cena / 1st prize

Jaroslav Němec
za dílo Japonský meč/Japanese sword

2. cena/2nd prize

Aleš Karban
za dílo Memento mori/Memento mori

3. cena/3rd prize

Anton Vadovič
za dílo Můj každodenní chléb/My everday bread

DAMASCÉNSKÉ PRÁCE/ DAMASCUS FORGING

1. cena / 1st prize

Jiří Čurda
za vystavené práce

2. cena/2nd prize

Pavel Ševeček
za dílo Damaškové nože/Damascene knives

2. cena/2nd prize

Hans-Joachim Schwarz
za Damascénské nože/Damascene knives

 

STUDENTSKÉ A UČŇOVSKÉ PRÁCE/ THE WORKS BY STUDENTS AND APPRENTICES

KLASICKÉ KOVÁŘSKÉ PRÁCE/ CLASSIC BLACKSMITH WORKS

1. cena/ 1st prize    

Tomáš Čepl, Akademie - VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou
za dílo Mříž/Grid

2. cena/2nd prize

Karel Krčmář, SŠ řemeslná Jaroměř
za dílo Mřížka/Little grid

3. cena/3rd prize

Jan Hejlek, Tomáš Vytlačil, SUPŠ a VOŠ Turnov
za dílo Model brány (maturitní práce)/Model of gate (graduation work)

 

VOLNÁ TVORBA A KOMORNÍ PLASTIKA/ FREE ART AND CHAMBER SCULPTURES

1. cena/ 1st prize

Filip Tomášek, Akademie - VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou
za dílo Beznaděj/Hopelessness

2. cena/2nd prize

Jonáš Strnad, SOŠ uměleckořemeslná Praha
za dílo Mísa/Bowl

3. cena/3rd prize

Viktor Frič, Fakulta designu a umění V. Sutnara ZČU Plzeň
za dílo Fúze/Fusion

Ocenění za vystavené práce:

SUPŠ a VOŠ Turnov

ŠPERKY/ JEWELLERY

1. cena/ 1st prize

Alžběta Šimůnková, SOŠ uměleckořemeslná Praha
za dílo Magická krása/Magic beauty    

2. cena/2nd prize

Edita Kobylák, SOŠ uměleckořemeslná Praha
za dílo Souprava Opera/Opera set

ZVLÁŠTNÍ KATEGORIE/ SPECIAL CATEGORY

1. cena/ 1st prize

Matyáš Polák, SOŠ uměleckořemeslná Praha
za dílo Leptaný zámek/Etched lock

DEMONSTROVANÉ PRÁCE

3. cena/3rd prize

Ondřej Straka, Filip Straka, Petr Merčák
za dílo Flamenco

 

2. cena/2nd prize

Vladimír Kubáč, Andrew Mollinaro, Jiří Němec, Antoine Mathey
za dílo Galaxie / Galaxy

 

1. cena/ 1st prize

Lorenz Reisenzahn (Rakousko), Peter Eklund (Švédsko)
za dílo Ano / Yes